مدال طلای بهترین تصویرگر جایزه « مون بیم » به هدی حدادی رسید

هدی حدادی برنده مدال طلای بهترین تصویرگر سال ۲۰۱۷ از سوی یازدهمین دوره جایزه «مون بیم اوارد» شد.

در یازدهمین دوره جایزه «مون بیم اوارد» که جشنواره سالانه انتخاب بهترین کتاب‌های منتشر شده در آمریکا است، هدی حدادی برای کتاب «دختر طبل‌زن» مدال طلای بهترین تصویرگر را دریافت کرد. این کتاب پیش از این نیز در جایزه آکادمی ادبیات کلاسیک آمریکا، مدال طلای بهترین تصویرگر را دریافت کرده بود.

جایزه «مون بیم اوارد»، همه ساله در شهر تراوس، میشیگان آمریکا همراه با برگزاری جشن خواندن و به‌منظور افزایش شناسایی کتاب‌های برتر و حمایت از ادبیات کودک اهدا می‌شود.

جایزه مون بیم از سال ۲۰۰۷ توسط جرالد جنکینز با هدف ترویج خواندن، سوادآموزی و تشویق کودکان به سخاوت و دل‌سوزی، ایستادگی در برابر زورگویی و رسیدگی به رویاهای‌شان بنیان‌گذاری شد و به بهترین کتاب‌های کودکان در موضوعات گوناگون که هر سال در آمریکای شمالی و به زبان انگلیسی و اسپانیایی منتشر شده است، اختصاص دارد.

داوران جایزه متشکل از کتاب‌داران، کودکان، معلمان، کتاب‌فروشان و وبلاگ‌نویسان هستند تا خواندن مادام‌العمر را ترویج می‌کنند.

هدی حدادی متولد ۱۳۵۶ در تهران و فارغ‌التحصیل رشته گرافیک از دانشکده هنرهای زیبا، سال‌هاست که برای بچه‌ها می‌نویسد و تصویرگری می‌کند. حدادی کار در حوزه تصویرگری را از سال ۱۳۷۶ با نشریاتی مانند «کیهان بچه‌ها»، «سروش» و «دوچرخه» آغاز کرده است.

نخستین کتابی که «هدی حدادی» تصویرگری کرده، بازنویسی «سیاست‌نامه» اثر «خواجه نظام‌الملک» وزیر «ارسلان» و ملک‌شاه سلجوقی است.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.