نگآهی بر آثار Eva Montanari

اِوا مونتاناری سال ۱۹۷۷، در شهر “ریمینی” ایتالیا متولد شد. درس خود را در انستیتو دولتی هنر و انستیتو دیزاین اروپا در میلان، به پایان رساند و خیلی زود از همان دوران دانشجویی، وارد دنیای حرفه‌ای تصویرسازی شد. او همچنین به عنوان نویسنده شهرت یافته و تاکنون کتاب‌های زیادی را برای کودکان در کشورهای مختلف به زبان‌های ایتالیایی، انگلیسی، ژاپنی، فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی و… منتشر کرده است.

در مصاحبه ای با مجله “باک” گفته است: «من همیشه به کتاب علاقه‌مند بودم. از دوران مدرسه (ابتدایی) دوست داشتم وقتی بزرگ شدم نویسنده شوم و پدر و مادرم همیشه برای رسیدن به این آرزو مرا حمایت کردند. اولین کتابم وقتی که فقط ۲۲ سال داشتم در تایوان منتشر شد. احساس فوق‌العاده شگفت‌انگیزی بود، در آن زمان هنوز دانشجو بودم و این اتفاق بسیار بزرگ مرا تشویق کرد و سبب شد تا با شجاعت بیشتری به کارم ادامه دهم. به طور کلی در حین پدید آوردن کتاب‌هایم به مخاطب فکر نمی‌کنم. بیشتر تلاش می کنم آنچه در ذهن دارم را به بهترین نحو ممکن به ثبت برسانم.

ساخت و تولید تقویم، جلد کتاب، پوستر و تصویرسازی برای مجلات و آژانس های تبلیغاتی از دیگر فعالیت‌های او به شمار می‌آید. آثارش برگزیده فستیوال‌های مهمی همچون انجمن تصویرگران نیویورک، باری یروی پرتغال، سارمده ایتالیا و نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک بولونیا شده است و در بسیاری از نمایشگاه‌های هنری در ایتالیا، ایالات متحده، کرواسی، تایوان، ژاپن، فرانسه، ایران، بریتانیا، ونزوئلا و برزیل به نمایش در آمده‌اند. همچنین جوایز زیادی را در حیطه نویسندگی و تصویرسازی به دست آورده است که برخی از آنها از این قرارند؛

جایزه انتشارات “آرکا” ایتالیا ۲۰۰۲

قرار گرفتن در لیست نامزدهای ایتالیا برای جایزه “هانس کریستین آندرسن” ۲۰۰۲

جایزه بهترین کتاب تصویری سالِ ایتالیا ۲۰۰۳

برنده جایزه ” سِرجیو فِدریانی” ایتالیا ۲۰۰۷

برنده جایزه نمایشگاه بین المللی کتاب “تورین” ایتالیا ۲۰۰۸

برنده جایزه ” روبرتا مالُبرتی” ایتالیا ۲۰۱۰

از دیگر فعالیت‎های مونتاناری برگزاری ورک‎شاپ‎های تصویرسازی و سخنرانی در کشورهای مختلف بوده و هم اکنون به عنوان استاد افتخاری در دانشگاه‌های “ماچِراتا” و “سارمده” ایتالیا مشغول به کار است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.