نگاهی بر آثار Stefan Zsaitsits

مهناز معصوم زاده مهناز معصوم زاده

استیفن زاسیسیت، تصویرگر متولد اتریش، طراحی‌های بسیار جذاب تیره‌ای از شخصیت‌های کودکانه را ایجاد می‌کند.

که در آن اغلب به نظر می‌رسد افکار و احساسات خاص را با هم مخلوط می‌کند به طور مستقیم و یا بخشی از بدن را (که معمولا ناحیه‌ی سَر انسان) درگیر می‌کند و حتی اگر او انتخاب کند تا موضوع خود را به حالت سنتی تر به تصویر بکشد می‌توانید این حس شگفت انگیز را با لمس ترس احساس کنید.

نتایج، تصاویری سورئالیسم و گاهی اوقات یک حالت تند و زننده نیز به چشم می‌خورد که خیلی خفیف است و این حالت ناشی از ناسازگاری است و به وضوح نشان دهنده‌ی جریان غیر افشای افکاری است که عمدتا در افشای جهان در تمامی زیبایی و سختی‌های آن در دوران کودکی یافت می‌شود.

اگرچه اکثر مردم این دیدگاه خاص را طی سال‌ها در جهان از دست می‌دهند،

به نظر میرسد Zsaitsits سوال می‌کند که آیا رشد به طور ذاتی به معنای پایان دادن به صداقت است؟ با وجود این سوالات اکثر مردم دور شدن از صداقت را انتخاب می‌کنند.

این حالت به دوران کودکی نیز منعکس می‌شود، کودک رشد می‌کند سوال می‌پرسد که آیا چیزی مانند رشد در واقع اصلا وجود دارد؟

استفان زاسیسیت در سال ۱۹۸۱ در اتریش متولد شد، پس از تحصیلاتش در دانشگاه هنرهای کاربردی از وین (سال ۲۰۰۶ فارغ التحصیل شد)، به آرامی کار خود را با امضای خاص خود آغاز کرد.

کار او در نقاط مختلف اتریش، بیشتر در وین نمایش داده شده است.

گرافیتی‌های باور نکردنی پرتره سَر انسان را اخیرا در نمایشگاه Gallery Lang Wien و هنراتریش ۲۰۱۴ برجسته کرده است .

او در این سال جایزه هنرمند اتریش را نیز دریافت کرد .

کار او در کتاب Der Hals Der Sängerin از نویسنده اتریشی Barbara Frischmuth توسط نسخه Thurnhof منتشر شده است و خود هنرمند کتاب‌هایی با نام‌‌های Kopfgesäng و Headsongs طی سال‌های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۱ منتشر کرده است.

هنرمند Manfred M.Lang در پیشگویی خود گفته است که :

آنها چهره هایی هستند که اغلب در پشت چیزی پنهان شده اند، چهره هایی که از طریق چشم و symbolflies برداشته می‌شوند و چهره‌هایی که توسط گیاهان و سکته قلم ایجاد می‌شود چهره‌های کوچک طراحی شده تشکیل یک چهره توهم‌انگیز را رقم می‌زنند . چهره‌هایی که در دریا غرق شده‌اند و ابرها چهره‌هایی را که از دست رفته اند را پنهان می‌کنند.

 

 

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.