نگاهی بر آثار Avetis Khachatryan

آوه تیس خاچاطریان متولد سال ۱۹۷۹ که در ایروان، ارمنستان به دنیا آمده است.
او در سال ۲۰۰۰ در رشته حکاکی از دانشکده هنر ایروان فارغ‌التحصیل شد و در سال ۲۰۰۶ از دانشکده هنر پانوس ترلمزیان فارغ‌التحصیل شد.
او از سال ۲۰۰۹ عضو رسمی انجمن هنرمندان ارمنستان است و از سال ۲۰۰۹ در فستیوال فیلم “ریانیمانیا” شرکت داشته است. او در همین سال درفستیوال “وینترفست ارمنستان برنده جایزه اول شد.
آثار او در کلکسیون‌های و گالری‌های خصوصی کشور ارمنستان، آمریکا و روسیه قرار دارند. در هر یک از نقاشی‌های رنگ آمیز او رموزی قرار دارند. در این آثار داستان‌های پریان همه جا دیده می‌شوند.

در آثار خاچاطریان مانند آثار هنرمندان دیگر از رنگ‌ها برای رویایی نشان دادن واقعیت‌ها و تخیلاتش استفاده می‌کند. با این حال افکار درونی‌اش را به تصویر کشیده است.
ریشه‌های هنر در آثار او عمیق هستند. فرم، رنگ آمیزی، مواد و پیش زمینه احساسی با هنرهای بصری کلاسیک ومعاصر در آثار او دیده می‌شود.

غم و اندوه و سکوت روی بوم نقاشی‌های او به رمز و راز تصاویر کتاب مقدس شبیه است و ایمان در پرتو آینده با انرژی به بیننده منتقل می‌شود. یکی از شخصیت‌های آثار او ” آوتیس” است. او هنرمندی حقیقی است که جهان درون و بیرون خود را به خوبی به تصویر می‌کشد. برای درک عمیق‌‌تر نقاشی‌های ” آوتیس” اثر خاچاطریان باید آن‌ها را با دقت تماشا کنید. این شخصیت‌ها با شما ارتباط برقرار می‌کنند، صحبت می‌کنند و شما را به خواب و عشق و رویا می‌برند.

نمایشگاه‌های انفرادی:

۲۰۰۹ انجمن هنرمندان ارمنستان ایروان، ارمنستان

۲۰۱۰ پیتر فومنکو تئاتر مسکو،روسیه

۲۰۱۵ گالری هنری آرمین بیروت، لبنان

و…

 

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.