نگاهی بر آثار Erik Kriek

اریک کریک در سال  ۱۹۶۶ هنرمند هلندی در شهر آمستردام، به دنیا آمد. او در رشته گرافیک در دانشگاه هنر و طراحی آمستردام تحصیل کرده است.

اریک از سال ۱۹۹۱ که از دانشگاه فارغ‌التحصیل شد مشغول به کار طراحی به عنوان هنرمند آزاد و در استودیو شخصی خودش مشغول فعالیت  می‌باشد.

کریک در سال ۲۰۰۸ برنده جایزه استریپس چپس (Stripschapsprijs) شد. سبک کاری کریک اغلب به عنوان پست مدرن همراه با طنز شناخته میشود که با طنز فرهنگی مردمی هماهنگ و یکپارچه شده است.
سبک طراحی و برس کاری در آثار او به شیوه های بسیار مختلفی است که در رسانه‌های مختلف جهان چاپ می‌شوند. بخش بزرگی از آثار او شامل طراحی مجله، روزنامه، سرمقاله و… می‌باشند که در داخل و خارج از هلند چاپ می‌شوند.

اریک کریک تصویرسازی و طراحی برای پوستر تئاتر و فیلم، طراحی روی جلد کتاب و سی دی، آرم‌های تجاری، تی شرت، کارت پستال، اسکیت بورد، اسنوبورد و… انجام می‌دهد.

آخرین اثر چاپ شده کریک طراحی کتاب طنز و داستان کوتاه ترسناک علمی_تخیلی اثر لوورکرافت بود. این کتاب در سال ۲۰۱۲ در هلند چاپ شد و توسط منتقدان و خوانندگان بسیاری مورد استقبال قرار گرفت و پس از آن به زبان‌های اسپانیایی، فرانسه، آلمانی، ایتالیایی، سوئدی و صربستانی ترجمه و چاپ شد.

 

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.