نگاهی بر آثار Jon Klassen

جان کلاسن در سال ۱۹۸۱ به دنیا آمد. او تصویرساز و نویسنده کشور کانادا است که در زمینه تصویرگری کتاب‌ داستان‌های کودکان و انیمیشن فعالیت دارد.

او جایزه و برنده مدال کالدکات آمریکا و کیت گرینوی کشور انگلستان برای تصویرگری کتاب‌های کودکان شده است.

او برای تصویرسازی کتاب “این کلاه من نیست” که نویسنده آن نیز بود برنده جایزه سال ۲۰۱۲ شد. او اولین هنرمندی بود که در این جشنواره برای یک اثر برنده دو جایزه شد.

کتاب “این کلاه من نیست” و همچنین کتاب “من کلاه سیاهم را می‌خواهم” کتاب‌های تصویری از جان کلاسن هستند که در سال ۲۰۱۱ نوشته و تصویرگری کرده است. هردو این کتاب‌ها در لیست پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز برای بیش از ۴۰ هفته ذکر شده‌اند. در سال ۲۰۱۴ این کتاب‌ها به بیش از ۲۲ زبان زنده دنیا ترجمه شدند و بیش از یک میلیون نسخه از آن در سراسر دنیا به فروش رفته است.

او در رشته انیمیشن از شریدان کالج فارغ التحصیل شد. او در سال ۲۰۰۵ به لس‌آنجلس نقل مکان کرد. در همان سال در ساخت فیلم کوتاه انیمیشن “چشمانی برای آنایی” با دنیل رودریگز همکاری کرد، و در سال ۲۰۰۸ در خلق فیلم انیمیشن کونگ فو پاندا، در سال ۲۰۰۹ در خلق اثر کورالین همکاری داشت و در سال ۲۰۰۹ کارگردان ویدیو موزیک انیمیشن “من دیوانه هستم، اما امشب دیوانه نیستم” یوتو فعالیت داشت.

آقای کلاسن در اواخر سال ۲۰۰۸ در مصاحبه ای با موندو گفت: “من در حال حاضر در استودیو انیمیشن فعالیت دارم، سال‌ها است که آثار هنری مختلفی خلق کرده‌ام، اما گاهی احساس می‌کنم قطره ای از دریاچه عظیم هنرمندان دنیا هستم.”

اطلاعات بیشتر

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.