نگاهی بر آثار Oriol Hernandez Sanchez

هرناندز سانچز هنرمند تصویر‌ساز و کارتونیست اسپانیایی است. او آثارش را با نام “اوریول” امضا می‌کند. اوریول درسال ۱۹۸۳ در تراسا، بارسلون به دنیا آمد.او تا سال ۲۰۰۲ در هنرستان اسکولا خوزو تحصیل کرد و در آنجا با میکی مونتیلو، اوریول پرز و آلیکس والدپراز آشنا شد. پس از فارغ‌التحصیل شدن شروع به کار در زمینه طراحی، تبلیغات و انیمیشن کرد. او ۲ سال در استینت، فیلماکس انیمیشن بر روی آثار “زوتهالاغ” و ” نوکتورنا” کار کرد که درسال ۲۰۰۷ به نمایش عموم درآمد.

اوریول پس از مدتی به هنرستان اسکولا خوزو برگشت تا در آنجا در کلاس‌های طراحی دیجیتالی تدریس کند. اولین شغل او به عنوان کارتونیست حرفه‌ای در خلق آثار “مامان نوئل” و “داستان‌های جالب برای کودکان و بزرگسالان” بود که توسط زیدرو نوشته و توسط انتشاراتی دوپویس چاپ شد.

اوریول در سال ۲۰۱۰ بار دیگر شروع به همکاری با زیدرو برای خلق اولین مجموعه آثار کامل “لپو ده لوق” کرد که در سال ۲۰۱۲ توسط دارگواد منتشر شد که مورد استقبال بسیاری قرار گرفت و بخاطر سبک هنری اوریول برنده جایزه “کوئست فرانس” شد.

اوریول و زیدرو بار دیگر در خلق اثر “له تقه فقوتس” همکاری کردند که در سال ۲۰۱۵ توسط دارگواد چاپ شد.

آخرین کار مشترک زیدرو و اوریول “مورتس” نام دارد که بارسلونای سال ۱۸۹۹ را به تصویر می‌کشد که در سال ۲۰۱۷ منتشر خواهد شد.
اوریول توانایی خارق العاده‌ای در خلق آثاری دارد که بینندگان بتوانند ارتباط کاملی با آن‌ها برقرار کنند. او می‌تواند با خلق صحنه‌های عالی، سایه، تضاد رنگ‌ها و زوایای اغراق آمیز توجه بیننده را کاملا جلب کند. کار اخیر او درباره جنبش امپرسیونیست است که در اثرش از همان سبک استفاده بسیاری کرده است. من این اثر را دیده‌ام و از نظر من هر بخش آن یک شاهکار هنری است و طبیعت اثر “مورتس” به شیوه‌ای شکل گرفته است.

 

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.