نگاهی بر آثار Roger Olmos

راجر اولموس تصویرگر

راجر اولموس متولد سال ۱۹۷۵ در شهر بارسلونا، کشور اسپانیا به دنیا آمد. او از کودکی به دنیای طراحی و نقاشی علاقمند شد. راجر کوچک محو تماشای پدرش می‌شد که در استودیو کارش در خانه در حال کشیدن نقاشی و طراحی بود.
دیدن آثار هنرمندانی مانند براد هالند، کازا و برایان فراود به او انگیزه داد و او تشویق شد تا برای ادامه تحصیل به هنرستان لوتیا آیینیو در بارسلونا برود.
او کار خود را به در زمینه طراحی علمی در کلینیک دکسوس در بارسلونا شروع کرد که در آنجا با آناتومی و بدن انسان آشنا شد. اما بعد از مدتی در سال ۱۹۹۹ تصمیم گرفت طراحی کتاب کودکان را شروع کند و با ” کالاندراکا” ناشر کتاب‌های کودکان در نمایشگاه کتاب کودکان در بلونیا آشنا شد و قرارداد همکاری بست و اولین کتاب طراحی‌اش را با نام ” تیو لوبو” در همان سال منتشر کرد.

راجر اولموس از همان سال به بعد به طراحی کتاب ادامه داده است و بیش از ۵۰ کتاب طراحی کرده است که توسط انتشارات‌ اسپانیایی و بین المللی مانند: ادلویوس، پنگوئن راندوم هاوس، مک میلان، کالاندراکا، اوکو ادیتورا، ادیسیون بی، لا گالرا، تیده، آنایا، اده به ، پلانتا، بائولا، لوگوس ادیزیونی، ملهورامنتوس، برومرا، ادیسیون ۶۲، پیروئت و … منتشر شده است.
راجر اولموس یکی از طرفداران محیط زیست و حیوانات است و با ” انجمن حمایت از حیوانات” در بارسلونا همکاری دارد. این همکاری موجب انتشار کتاب “بی‌واژه” شد که توسط جین گودبال و جی ام کوئتزه مورد ستایش قرار گرفت.

او همچنین با آژانس‌های تبلیغاتی و شبکه‌های تلویزیونی اسپانیا و کشورهای بین‌المللی متعددی همکاری داشته است.

 

 

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.