یازدهمین نمایشگاه گروه دنیای عجیب

یازدهمین نمایشگاه تصویرگری دنیای عجیب «چهره‌های ماندگار ایران»

مدیر گروه دنیای عجیب (لیدا معتمد) با اشاره به اهداف مدنظر گروه «دنیای عجیب» در برگزاری نمایشگاه «چهره­‌های ماندگار ایران» گفت: در باور ما، چهره‌های ماندگار ایران، آنانی هستند که وقتی هستند هستند وقتی که نیستند هم هستند. به عبارتی، آدم‌های معتبری که در بودن‌شان سرشار از حضور و در نبود‌شان هم تاثیر گذارند. این  افراد کسانی هستند که همواره به خاطر ما می‌مانند و ما دوستشان داریم و برا‌ی‌شان ارزش و احترام قائلیم و شگفت اینکه این آدم‌ها در زمان بود‌ن‌شان، از بس قدرتمند و با شکوهند که ما نمی‌توانیم حضورشان را دریابیم اما وقتی که از پیش ما می‌روند نرم نرم و آهسته آهسته نبودن‌شان را درک می‌‌کنیم و آن­ها را باز می‌شناسیم. می­‌فهمیم که آنان چه بودند چه می­‌گفتند و چه می­‌خواستند.

ما همیشه عاشق این آدم­‌ها هستیم، هزار حرف داریم برای‌شان. سکوت می­‌کنیم و غرقه در حضور آنان مست می­‌شویم و درست در زمانی که می­‌روند یادمان می­‌آید که چه حرف­‌ها داشتیم و نگفتیم، شاید تعداد این­‌ها در زندگی هر کدام از ما به تعداد انگشتان دست هم نرسد.

۱۴۵ اثر برای ارائه در نمایشگاه «چهره‌های ماندگارایران» ارسال و از این میان ۴۶ اثر انتخاب شده و لیدا معتمد، سید میثم موسوی، گلناز والامعتمد، مریم طباطبایی، میثم برزا و ماهنی تذهیبی داوری آثار را برعهده داشته‌اند. در این نمایشگاه، تندیس گروه دنیای عجیب به استاد صادق صندوقی اهدا خواهد شد. صادق صندوقی، یکی از ماندگار‌ترین نام‌ها و از پیش‌کسوتان در حوزه تصویرگری کتاب‌های درسی و کتاب‌های کودکان و نوجوانان و همچنین تصویرگر تمامی کارت­‌های آفرین و صد آفرینی است که به شاگردان ممتاز اهدا می­‌شد.

نمایشگاه «چهره‌های ماندگار ایران» از۱۰ تا ۲۰ آذر ماه در نگارخانه الهه به نشانی خیابان آفریقا، انتهای خیابان گلفام، سمت راست، بنبست امینی(نخستین بنبست) پلاک ۳ برگزار می‌شود و استاد صادق صندوقی، محسن حسنپور، کمال طباطبایی، هدا حدادی، هما توکلی، مرجان ثابتی، فریبا بندی و رضا مکتبی، مهمانان ویژه این نمایشگاه هستند.

 

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.