معرفی کتاب مبانی تصویرسازی

معرفی کتاب مبانی تصویرسازی

کتاب «مبانی تصویرسازی» به عنوان یک راهنمای جامع برای تصویرسازان و طراحان و نیز کسانی‌ که در زمینه تصویرسازی فعالیت می‌کنند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. دراین کتاب فرایند تولید ایده‌ها و پیاده‌سازی خلاصه طرح‌ها بررسی شده است. همچنین شیوه‌های عملی در زمینه‌های آنالوگ و دیجیتال و نیز هنر خود ارتقائی با مثال‌های عملی، دراین کتاب آمده است. این مباحث، منبع و بینشی بی‌نظیر در زمینه تصویرسازی ارائه می‌دهد.

فرض کنید وارد یک اتاق بزرگ و تاریک شده‌اید و به دنبال روشنایی می‌گردید. تعداد زیادی کلید را می‌یابید که در چند ردیف قرار گرفته‌اند. به طور اتفاقی یکی از کلیدها را روشن می‌کنید، نور یک صفحه کاغذ شفاف و سفید را که روی یک میز قرار گرفته، روشن می‌کند. کلید دیگری را می‌زنید، یک علامت جالب پشت یک پاکت نمایان می‌شود. با روشن کردن کلید بعدی یک نمودار علمی پدیدار می‌گردد.

با روشن کردن کلیدی دیگر، به شکلی جالب پروژکتوری روشن می‌شود و یک انیمیشن به نمایش در می‌آید. سپس کلیدی دیگر را روشن می‌کنید و یک کتاب کودک نمایان می‌شود. به دنبال آن یک تمبر پستی کوچک و یک تابلو نقاشی قاب شده بر روی دیوار که از بالا روشن شده و یک ردیف بطری‌ با اتیکت و یک پوستر و یک نقشه و یک کمد و مدلی از یک تنظیم صحنه و یک تخته چوبی حکاکی شده آشکار می‌شود.

 

یک صفحه  تصویر کامپیوتر روشن می‌شود. یک خط نوشتاری جدید ظاهر می‌شود. باروشن کردن یک کلید دیگر٬ تعدادی کاراکتر سه بعدی ظاهر می‌شود. کلید دیگر که روشن می‌شود، طرحی از یک جفت کفش را در یک مجله نشان می‌دهد.

آخرین کلید یک نقطه نورانی را بر روی یک تابلوی کلید برق روشن می‌کند. هر کلید یک برچسب دارد که شما آن‌ها را می‌خوانید: ارتباط، عقیده، طرح، داستان، نمونه٬ ایده، مد، حرکت، پیشرفت، رسانه، پاداش، روش، مالیات، قطعه هنری، توالی، چکیده، آموزش، مجموعه، ابزار.

درِ ورودی این اتاق اسرارآمیز و هیجان‌انگیز همانند جلد این کتاب است و کلمه Illustration روی آن نوشته شده است. در قسمت پایین، داخل پرانتز می‌خوانید: «برای روشن کردن یک موضوع».

 

نویسنده‌ی کتاب، (لارنس زیگن  Lawrence Zeegen) با استفاده از یک روش هوشمندانه و زیبا و مبتکرانه موفق به انجام این‌ کار شد. او بااستفاده از مثال‌هایی که در زمان‌های مختلف معتبر است، حرفه‌ای، فلسفی و عملی بودن این موضوعات وسیع را روشن کرد.

مترجم این کتاب شهره رحمانیان است

برای تهیه این کتاب به سایت مربوطه مراجعه کنید.

 

 

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.